יום ב', ט’ בטבת תשע”ט
דף הבית מרחבי כיתות צוות ביה"ס פינת היועצת חדר מורים יצירת קשר.
n14

צפייה חופשית לילדי החמ"ד

לרגל יום ההילולא של הבבא סאלי, רבי ישראל אבוחצירא, שחל בד' שבט - למדנו על דמותו בתחילת השבוע
קרא עוד...
כ' טבת - יום פטירת הרמב"ם - הנשר הגדול
קרא עוד...
תחילת שנת הלימודים
לקראת ר"ח סיון - חולקו תעודות הצטיינות בדרך ארץ, בלימודים ובערך החודש: אהבת חינם
קרא עוד...
ביוזמת בנות ג'4
קרא עוד...
הרב אברהם יצחק הכהן קוּק (ט"ז באלול ה'תרכ"ה, 7 בספטמבר 1865 - ג' באלול ה'תרצ"ה, 1 בספטמבר 1935. מכונה גם הראי"ה) היה הרב הראשי האשכנזי הראשון בארץ ישראל, פוסק, מקובל והוגה דעות. נחשב לאחד מאבות הציונות הדתית.על דמותו של החשובה של הרב קוק ועל תמורתו הגדולה למהלך הרוחני בדורנו נלמד במהלך השבוע בכל הכיתות. יום רביעי,כאמור נקבע כיום הרב קוק ע"י החמ"ד.
קרא עוד...
הרב מאיר יהודה גץ ואישתו הרבנית - הם הדמות עליה וממנה נלמד במהלך השנה.את שנת הלימודים פתחנו בברכת שנת לימודים טובה ומוצלחת מתלמיד שהתחפש לרב גץ ועמד בשער בית הספר וחילק חיוכים לתלמידים. (ביוזמת הרכזת החברתית לבנת אברג'ל)
קרא עוד...
השיר הנבחר לתקופה זו של בין פסח ליום העצמאות - מסמל את הימים בהם אנו נמצאים.
קרא עוד...
ללכת שבי אחרייך הוא שיר שכתב אהוד מנור, הלחינה ועיבדה נורית הירש ושרה אילנית בתקליט הסולו השני שלה לאחר פירוק הצמד אילן ואילנית. השיר התפרסם בשנת 1974 והגיע למקום ה-24 במצעד העברישל קול ישראל, והיא אף זכתה בתואר זמרת השנה.השיר הוא שיר אהבה למדינה שנועד לנחם בתקופת המשבר לאחר מלחמת יום כיפור.
קרא עוד...
מעט על השיר:הפזמון החוזר שלוש פעמים במהלך השיר, ממשיך אף הוא באותה בקשת 'שמירה' וחוזר על הבית הראשון בסיקול שורות ובהרחבה כוללת – "על כל אלה", אבל עובר מהאישי והפרטי אל הכללי והציבורי.
קרא עוד...
בשבועיים אלה של סוף מחצית א' נבחרה דמותה של נעמי שמר כמשוררת לדמות עליה נלמד, שכן רוב שיריה נכתבו על הארץ הטובה והנבחרת. בנות כיתה ג'4 הציגו בפני כל תלמידי בית הספר במפקד האחרון מספר נבחר משיריה לילדים.
קרא עוד...
במסגרת הלימוד והעיסוק בנושא השנתי של 70 שנה למדינת ישראל, נלמד מידי פעם על דמות משמעותית שהשפיעה וסייעה ליישוב היהודי בארץ.הפעם - נבחרה דמותו של השר משה מונטיפיורי
קרא עוד...
בעקבות אברהם אבינו - הציוני הראשון - נמשכת שיירת עם ישראל בעליה והגעה לארץ הקודש - ציון - ארץ ישראל.בשיר הנבחר לתקופה זו - שיר השיירה - מודגש ובא לידי ביטוי המאפיין של קיבוץ גלויות והשמחה ביישוב הארץ יחד.
קרא עוד...
ביקור והרצאה מיוחדים בפני בני כיתות ב' בספריית בית הספר ובנות כיתה ו' באולפנת 'יבנה'מפי אביחי שלי - בן 34 מנתיבות - כבד שמיעה ועיוור מגיל שנתייםאביחי סיפר על זכייתו בחידון התנ"ך העולמי במקום הראשון - לאחר מסע של רצון עז להגיע למקום זה
קרא עוד...
כמידי שנה, מועצת התלמידים בבית הספר נבחרת בבחירות דמוקרטיות. השנה, בניהולה של המורה ספיר, נערכו הבחירות לראשות המועצה בסיוע של בנות השירות המתוקות
קרא עוד...
ביום חמישי ו' מרחשון - ערב ליום בקשת הגשמים - התכנסנו בכל הכיתות ב' - ו' לתפילת רבים, מתוך אחדות.היה מרגש לצפות ולהצטרף לכלל ילדי ישראל לתפילה המיוחדת. ויהי רצון שתפילותינו יתקבלו תמיד ברחמים.
קרא עוד...
סיור סליחות ברובע היהודי לילדי הכיתות הגבוהות
קרא עוד...
בתפילה ישנם ברכות, אבל מה בדיוק אנחנו אומרים בברכות?
קרא עוד...
פרשת חיי שרה
"אשכולות חשיבה"- זהו שם השיעור אותו לומדים בני כיתה ב'1 עם המורה ענת
קרא עוד...
תשע"ח
אירועים בבית הספר
דמות החמ"ד
70 שנה למדינה
הודעות להורים
תחומי דעת
חינוך מתוך אמונה
ניגון לכל תלמיד
מנהיגות צעירה
החידה השבועית
תפילה
הסיפור השבועי
פרשת שבוע
חמ"ד וחסד
שו"ת הרב
קרן קרב
למידה בשעת חירום
חינוך לבריאות
ארכיון דביר